Czym są Dni Otwarte Funduszy Europejskich?

W czasie trwania Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w całej Małopolsce beneficjenci Funduszy Europejskich otworzą dla szerokiego grona zainteresowanych drzwi swoich obiektów – także miejsc zwykle niedostępnych na co dzień. Będzie to zatem niepowtarzalna okazja poznania wielu z nich, obejrzenia „od kuchni”, a także wzięcia udziału w ciekawych aktywnościach. Czas ten będzie obfitował w wydarzenia i atrakcje przygotowane przez tych, którzy otrzymali unijne wsparcie na realizację przedsięwzięć i teraz mogą pochwalić się ich efektami. Małopolanie przekonają się, w co zostały zainwestowane unijne fundusze, jakie projekty zrealizowano i jakie przyniosły one korzyści dla naszego regionu. 

Kiedy odbędą się tegoroczne Dni Otwarte?

Warto już teraz zarezerwować w swoim kalendarzu termin 11-13 maja 2018 r., gdyż wówczas będzie można wybierać wśród wielu naprawdę ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu. 

Z jakich atrakcji będzie można skorzystać?

Dni Otwarte Funduszy Europejskich skupiają przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów, którzy udostępniają społeczeństwu swoje projekty. Do swoich obiektów zapraszać będą m.in.: teatry, muzea, kina i inne instytucje kultury, ale także przedsiębiorcy. Małopolanie będą mogli liczyć w tym terminie na zniżkowe bilety, bezpłatne wstępy oraz liczne, przygotowane specjalnie na tę okazję, wystawy, warsztaty, spotkania etc.

Co dla młodzieży? - edukacyjny piątek

11 maja br. w ramach DOFE prowadzone będą lekcje europejskie dla uczniów małopolskich szkół:

  • II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie, godz. 10:00,
  • Pienińska Szkoła Branżowa 1 stopnia w Szczawnicy, godz. 12:00,
  • Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, godz. 10:00,
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, godz. 9:00,
  • Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie, godz. 9:40.